E-POSTA

info@ikieylulegitimkurumlari.com

TELEFON

0222 220 6802

Öğrenci Hayatı

Öğrenci Hayatı

 

 

 ''Ben genç olmanın ne olduğunu biliyorum.Fakat sen yaşlılığın ne olduğunu bilmiyorsun'' dizeleriyle başlar ünlü bir şarkının sözleri.

 

 

 Eğitim yaşamı boyunca herkes gençlere bir şeyler anlatmak çabaındadır. Bu uğraş hiç bitmez. Oysa önemli olan herkesin gençlere ne anlattığı değildir. Gençlerin ne anladığıdır. Anlattıklarımız karşımızdakilerin anladığı kadardır.

   Okul öncesş çağından başlayarak lisenin bitimine kadar geçen süre içinde yapılan bu eğitim yolculuğu hepimizin hafızasında derin izler bırakır. Bu izlerin olumlu olması için empati kurarak, farkında olarak, fart ettirerek bireysel ve kurumsal tavır geliştirmek gerekir.

   Gününü, haftasını, ayını kısacası tüm yaşamını planlayacak bir programla öğrencilerin yanında olmak gerekmektedir. Ders çalışma, sınıf , içi ve dışı ortamda öğrenme, bilgiyi tekrar etme,  bilgiyi uygulamaya aktarma...gibi teknik konuları doğru zamanda doğru şekilde öğrenciye aktarıldığında onun sosyal yaşamda da var olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı ortamlarda alınan nefeslerin onların karakter değişimlerine de olumlu katlı sağladığı kesindir.

   Tek tip olmayan; farklılığın rengi, birlikteliğin sıcaklığını, paylaşmanın güzelliğini duyumsayan bireyler yetiştirmenin yolu ''yaşayarak hissetmek yaşatarak özümsetmek'' ten geçer.

   Öğrencilerimizin hayatlarına 'eğitim-öğretim' katma değerini verebilmek için çağdaş yaşamın tüm olanaklarını sabırla, inançla kullanmaya devam etmekteyiz. Umudumuz olan gençlerimizin hayatlarında yer bulabilmek için bunu hak ettiğimiz eğitsel, bilgilendirici ve sosyal etkinliklerde buluşmak dileğiyle...